روزنامه سازندگی

جامعه حوادث

منتشر شده در تاریخ سه شنبه 8 بهمن 1398 ساعت 10:58

ژانر وحشت؛ پرواز! /روایتی از ۳حادثه‏ی هواپیمایی در سه روز گذشته همگی به خیر گذشت، اما به یکی از ژانرهای وحشت این روزهای آسمان ایران تبدیل شد

آخرین حادثه به صبح دیروز برمی‏‌گردد؛ هواپیماى کاسپین از انتهاى باند فرودگاه ماهشهر خوزستان خارج و پس از عبور از فنس‏‌هاى انتهای باند، وارد یک خیابان شد. هواپیمایی با 136 مسافر و ماجرایی که دوباره تن و بدن خیلی‏‌ها را لرزاند

مریم لطفی: حوادث هواپیمایی دارد به یکی از ژانرهای وحشت روزانه این روزها تبدیل می‏شود. بعد از ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی که هنوز هم مثل یک کابوس سیاه و دنباله‏دار برای خیلی‏ از ایرانی‏ها ادامه دارد، در سه روز گذشته، سه حادثه‏ی هواپیمایی مجزا خیلی‏ها را جان به لب کرد. پرواز تهران به مقصد استانبول، پرواز ماهشهر و پرواز گرگان که خوشبختانه هر‏ سه‏‌شان ختم به خیر شد؛ اما اضطرابی که در جان مسافران و خانواده‏های‌شان کاشت، شاید تا مدت‏ها دست فراموشی سپرده نشود. هرچند یک هواپیمای نظامی آمریکایی در حوالی غزنی در افغانستان هم سقوط کرد که تا دیروز عصر  نزدیک به 100 جسد در محل سقوط هواپیما پیدا شد.

 

روایت اول؛ پرواز ماهشهر

آخرین حادثه به صبح دیروز برمی‏گردد؛ هواپیماى کاسپین از انتهاى باند ماهشهر خوزستان خارج و پس از عبور از فنس‏هاى انتهای باند، وارد یک خیابان شد. هواپیمایی با 136 مسافر و ماجرایی که دوباره تن و بدن خیلی‏ها را لرزاند و رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری علت آن را باز نشدن چرخ‏های هواپیما دانست: «خوشبختانه حال همه‏ی مسافرها خوب است و به رسم معمول دارند حادثه را بررسی می‏کنند».

همان موقع محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه‏های استان خوزستان در گفت‏وگو با مهر علت این حادثه را لندینگ دیر خلبان اعلام کرد: «بر اساس اعلامی که به ما شده خلبان دیر لندینگ کرده است و همین امر باعث شده که هواپیما هنگام فرود از باند خارج شود و با سرعت در منطقه مسکونی حوالی فرودگاه حرکت کند».

البته چند ساعت بعد سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به ایسنا گفت: «فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران - ماهشهر تایید نمی‏شود، اینکه پیش از بررسی کارشناسان و نظر آنها بگوییم هواپیما دچار نقص فنی شده، اشتباه است». این حادثه‏ دو مصدوم هم داشت، گرچه مصدومیت آنها جزئی بود و به گفته‏ی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان هر دوی آنها از ناحیه پا دچار مصدومیت سطحی شده بودند و هر دو نفر توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به مرکز درمانی منتقل شدند.

 

روایت دوم؛ پرواز گرگان

حادثه‏ی هواپیمایی دیگر به پریروز بر‌می‏گردد، به ساعت 12:40 دقیقه‏ی روز یکشنبه، 6 بهمن. پرواز گرگان به مقصد تهران در حال برخاستن بود، اما به دلیل و نقص فنی که در موتور هواپیما رخ داد، پرواز لغو شد. این هواپیما 85 مسافر داشت و تا ماجرا ختم به خیر شود، هر 85 نفرشان جان میان لب و دندان می‏فشردند. مسافرهایی که بلافاصله بعد از این اتفاق، از هواپیما خارج شدند.

همان موقع حرف و حدیث‏هایی ایجاد شد که موتور این هواپیما آتش گرفته و بعضی از مسافران هم مصدوم شده‏اند. بسیاری از خبرگزاری‏ها هم این فرضیه را تایید کردند؛ خبرگزاری فارس نوشت: «عملیات اطفاء این موتور هواپیما بدون مشکل انجام شد». اما چند ساعت بعد، علی متانت، مدیرکل فرودگاه‏های استان گلستان آتش گرفتن موتور هواپیما را یک شایعه خواند: «هواپیما حدود 200 متر بر روی باند حرکت کرد اما به علت لرزشی که در موتور احساس شد، خلبان پرواز را متوقف کرد. موتور شماره 4 هواپیما دچار لرزش شده بود و پس از توقف بر روی باند، هواپیما به پارکینگ انتقال داده شد. هیچ آتش‏سوزی در موتور هواپیما رخ نداده بود، این شایعات پس از لغو پرواز مطرح شد که واقعیت ندارد. حتی گفته شد برخی مسافران دچار آسیب شدند که این موضوع نیز شایعه بود».

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمای کشوری هم آتش گرفتن موتور را شایعه دانست و به باشگاه خبرنگاران گفت: «هواپیما در این مسیر پروازی نداشته که بخواهد موتور آن آتش بگیرد. من تمامی اخبار مربوط به آتش گرفتن موتور هواپیما در آسمان را کامل تکذیب می‏کنم».شاید آنطور که مسئولان می‏گویند، بلای جانی سراغ هیچ کدام از مسافران نیامد و به قولی آب از آب تکان نخورد، اما مسلما هراسی که در همان چند دقیقه به جانشان افتاد، دست کمی از اتفاق‏های ناگوار جسمی نداشت. اضطرابی که تا ته وجودشان رسوخ کرده بود که حتما سرنوشت تلخ هواپیمای اوکراینی در مقابل چشم تک‌تکشان رژه می‏رفت. یکی از مسافران این پرواز به خبرآنلاین گفته است: «ما تا لحظه‏ای که هواپیما نشست، نمی‏دانستیم چه اتفاقی رخ داده است. هواپیما با سرعت زیاد فرود آمد و به حرکتش با همان سرعت ادامه داد. ما هم تنها صندلی روبه‏رویی را گرفته بودیم تا پرت نشویم. کمربند در آن لحظات جوابگو نبود. بعد از چند لحظه هواپیما توقف کرد و گل و خاک به پنجره پاشید. همزمان درهای خروج اضطراری را باز کردند و از مسافران خواستند پیاده شوند. در آن لحظات مهماندارها از مسافران می‏خواستند آرامششان را حفظ کنند. وقتی پیاده شدم دیدم روی بال هواپیما هستم و افرادی که در آن قسمت جمع شده بودند به ما کمک کردند تا از آن منطقه دور شویم».

روایت سوم؛ پرواز استانبول

ماجرای سوم به روز شنبه، 5 بهمن برمی‏گردد. پرواز ٩٧١٦ ایران ایرتور از تهران به مقصد استانبول بلند شده بود که از بد ماجرا هواپیمای ایرباس 306 هم دقایقی بعد از پرواز، دچار نقص فنی شد. اما خوشبختانه توانست با موفقیت در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) دراینباره گفت: «پس از اطلاع این موضوع تمام نیروها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش ۱۰۰ در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. با وجود آمادگی فرودگاه امام (ره)، خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داده و در ساعت ۲۱:۵۶ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست».خبرگزاری تسنیم علت این حادثه را  بسته نشدن چرخ‏ها اعلام کرد. به همین علت خلبان بعد از دور زدن در آسمان تهران مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شده بود. خوشبختانه این ماجرا هم به خیر گذشت و این حادثه تلفات جانی برای هیچ کدام از مسافران و خدمه‏ی پرواز نداشت. گرچه کمی بعد هواپیمایی ایران ایرتور بیانیه‏ای داد و باز نشدن چرخ‏های هواپیما را یک شایعه دانست: «ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ هواپیمایی ایران ایرتور که فرودگاه امام خمینی ( ره ) را در ساعت ۲۰:۰۰ به مقصد استانبول ترک کرده بود. دقایقی پس از پرواز، خلبان پرواز متوجه بروز احتمالی یک نقص فنی جزئی در هواپیما شده‏ که نظر به بین‏المللی بودن پرواز و اینکه هنوز پرواز در فضای کشور و در محدوده آسمان شهرستان قزوین بوده، بازگشت به فرودگاه مهرآباد و بازبینی فنی را به صلاح تشخیص داده‏اند و تاکید می‏کند تصمیم خلبان از لحاظ حفظ ایمنی و رعایت دستوالعمل استاندارد پرواز منطقی و بجا بوده است. در مسیر بازگشت با توجه به لزوم کاهش وزن هواپیما تا حد مجاز، اقدام به مانور کاهش سوخت در فضای تهران کرده و در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است، با تمهیدات شرکت هواپیمایی ایران ایر تور بلافاصله پرواز جایگزین اختصاص داده شده و تا یک ساعت آتی هواپیمای جایگزین تهران را به مقصد استانبول ترک خواهد کرد. هواپیمایی ایران ایرتور خبر بدور از واقعیت و شایعه باز نشدن چرخ هواپیما که در فضای مجازی منتشر شده را به‌شدت تکذیب کرده و با تشکر از اصحاب رسانه در انتشار خبر مبتنی بر واقعیت و کسب خبر از مبادی رسمی، فضای مجازی را از درج اخبار تحریک آمیز و شایعات بر حذر می‏دارد».

 

لغو‭ ‬بسیاری‭ ‬از‭ ‬پروازها

حوادث هوایی سه روز گذشته، به علاوه‏ی ماجرای هولناک هواپیمای اوکراینی که داغش هنوز در دل خیلی‏ها تازه است، موجب ترس و وحشت بسیاری از مسافران شده، تا جایی که حتی تعداد زیادی از پروازهای داخلی هم لغو شد، آن هم به دلایلی نامعلومی.

مثل پرواز شماره IRB۹۳۷ که قرار بود دیروز در ساعت ۲۲ از مبدا تبریز به مقصد تهران حرکت کند، یا پرواز شماره IRB۹۷۵ که باید ساعت ۱۱ صبح دیروز از مبدا زاهدان به مقصد تهران حرکت می‏کرد، یا پرواز شماره TBZ۵۶۹۶ که باید ساعت ۲۱:۱۰ دیشب از مبدا آبادان به مقصد تهران انجام می‏شد. همینطور پروازی از بندرعباس به تهران، پروازی از مشهد به شیراز، پروازی از اهواز به تهران و دو پرواز از رشت به تهران هم لغو شد. جالب اینکه پریشب هم فقط چهار پرواز در جریان بود. تهران به مقصد مشهد، سیرجان، شیراز و اصفهان. لغو پروازها در این یکی دوروز به موضوعی جدی تبدیل شده که بسیاری از مسافران را سرگردان کرده و البته که به نگرانی اجتماعی هم دامن زده است.