روزنامه سازندگی

جامعه شبکه اجتماعی

منتشر شده در تاریخ پنجشنبه 21 آذر 1398 ساعت 11:49

وریا غفوری و حاجی فتح‌الله

رصد؛ فضای مجازی

سازندگی: روز دوشنبه، 18 آذر ماه و پس از مسابقه استقلال و پیکان خبرنگاران درباره بازی و حاشیه‏های چند روز گذشته تیم استقلال با وریا غفوری، کاپیتان تیم گفت‌و‌گو کردند. ویدئویی کوتاه و 10 ثانیه‏ای از حاشیه گفت‏وگوی غفوری با خبرنگاران منتشر شده که واکنش‏های بسیاری را در فضای مجازی به همراه داشته است. در تصاویری که در شبکه‏های اجتماعی منتشر شده کاپیتان استقلال رو به دوربین صدا و سیما می‏گوید: «دوربین را خاموش کن من با تلویزیون حرف نمی‏زنم.» این اتفاق در کنار اما و اگرهای مدیرعامل بعدی تیم فوتبال استقلال که گفته می‏شود احتمالا علی فتح‏الله‏زاده باشد، آبی‌پوشان را در مرکز حاشیه‏ها قرار داده است. 

 کاربران بسیاری با انتقاد از عملکرد صدا و سیما از وریا غفوری حمایت کردند. یکی از توئیتری‏ها در همین مورد نوشت: «سال‌هاست که میگیم صداوسیما هیچ مقبولیتی بین مردم نداره اما بهش بودجه میلیاردی میدن ‏امروز وریا غفوری از طرف ماها حرف زد و نماینده خیلی از مردم بود.»

کاربر دیگری هم نوشته است: «کاری که امشب وریا غفوری با تلویزیون و صدا و سیما کرد، چنان بجا و قشنگ و دقیق و وسط خال بود که تا سال‏های سال از فکر کردن و تعریف کردنش لذت می‏بریم، حتی هوادار تیم رقیب هم داره ستایش می‏کنه این کُرد دوست داشتنی رو. تلویزیون ملی بدون سلبریتی‏ها محتوی کم نمی‏آورد؛ اما بدون امثال این آقا کم می‏آورَد. ‏پ.ن: از طرف یک پرسپولیسی.»

کاربری هم در تقدیر از غفوری نوشته است: «بنده به عنوان یه پرسپولیسی سر تعظیم فرود میارم آقای وریا غفوری. ‏کاشکی یه موی شما تو تن بقیه سلبریتیا بود.»

اما در این میان کاربرانی هم بودند که عامل اصلی معروفیت بازیکنان فوتبال را صدا و سیما دانسته و به نقد واکنش او در قبال دوربین صدا و سیما پرداختند. 

یکی از همین کاربران نوشته است: «وریا غفوری بعد بازی وقت مصاحبه به گزارشگر تلویزیون گفته من با شما مصاحبه نمی‏کنم خاموش کن میکروفونت رو 

‏ اگه تلویزیون تورو نشون نمی‏داد الان همسایه پایینی‌ات نمی‏شناختت، ‏هرکی رو دو بار تشویق کردن فکر کرد کیه!»

کاربر دیگری هم در نقد غفوری، ماجرای مالیات سلبریتی‏های سینما و موسیقی را قاطی کرد و نوشت: «‌مالیات چی، اونم نمیدی؟! ‏مردم محروم سیستان و بلوچستان مالیات بدن ولی امثال شما سلبریتی‏ها با جیغ و داد و هیاهو می‏خوایید شانه خالی کنید.»

کاربری هم درباره واکنش غفوری به دوربین تلویزیون نوشته است: «آقای وریا غفوری با صدا و سیمای این نظام معروف شدی ‏با پول این نظام که باشگاه استقلال متعلق بهش پولدار شدی و همچنان هم پول می‏گیری بعد اینجوری افاضات می‏کنی؟»

کاربری هم در این مورد نوشته: «یکی از اشتباهات صداوسیما و برخی خبرگزاری‏ها، بها دادن به افرادیه که نه تنها موثر برای پیشرفت کشور نیستن بلکه عامل عقب‌گرد فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی‌اند»

اما استقلال که در این روزها حاشیه‌هایش تمامی ندارد با بحث انتخاب مدیرعامل هم در روز گذشته سوژه شبکه‏های اجتماعی شد. نیمه شب دوشنبه، خبر استعفای امیرحسین فتحی، منتشر شد و بعد گفته شد علی فتح‏الله‏زاده بر‌می‏گردد. بعضی از کاربران شبکه‏های اجتماعی درباره احتمالاتی که درباره انتخاب مدیرعامل باشگاه استقلال وجود دارد، مطالبی را به اشتراک گذاشتند. یکی از کاربران در همین مورد نوشت: «انتخاب فتح الله زاده به عنوان سرپرست و بعد مدیر باشگاه استقلال، تاریخی‌ترین اشتباه وزیر ورزش میتونه باشه»

‏کاربری هم نوشته است: «موافق مدیریت فتح‌الله زاده در برهه فعلی نیستم.‏ ای‌کاش آذری رو می‏ذاشتن یا یه مدیر جوان کاربلدتر و امروزی‏تر.»

البته در این میان دعوای زرینچه و علی فتح‏الله‏زاده هم بالا گرفت؛ اینکه زرینچه گفته بود فتح‏الله‏زاده با موتورگازی به استقلال آمد و با ماشین لوکس رفت یا فتح‏الله‏زاده پای زرینچه را به اخراج مرحوم ناصر حجازی وسط کشید.