روزنامه سازندگی

اقتصاد صنعت

منتشر شده در تاریخ یکشنبه 5 آبان 1398 ساعت 21:29

انقلاب در خودروسازی / تولید چهار خودرو تا پایان امسال و ابتدای سال آینده متوقف می‏شود

در‏حالی‏که صحبت‏هایی درباره از رده خارج شدن پراید مطرح می‏شود، اما به نظر نمی‏رسد تولیدکنندگان خیلی به این کار رضایت داشته باشند. آنها معتقدند تا مشتری پای خودروهایی مانند پراید و پژو وجود دارد، پس ‏تولید و فروش هم ادامه خواهد داشت.

گروه اقتصاد: مدت‏هاست صحبت از توقیف تولید یکسری خودروها و خارج کردن آنها از خط به میان می‏آید. حالا که مشخص نیست تا چند هفته دیگر، همچنان رضا رحمانی روی صندلی ریاست وزارت صنعت نشسته باشد یا خیر، او از توقف تولید چهار خودرو تا پایان امسال و ابتدای سال آینده خبر داده است. خودروهایی که اگر از گردونه خارج شوند، حکم انقلاب از صنعت خودروسازی ایران را خواهند داشت. حذف خودروهایی که در صدر فروش و تقاضای مشتریان قرار دارند و پیدا کردن جایگزینی برای آن در ایران سخت است. در ایرانی که طی دوره‏ای مردم به‏زور حاضر شدند، به‏جای پیکان سفید، پیکان‏های رنگی را وارد خانه و خیابان‏های شهر خود کنند. حتی پروسه رفتن پیکان به موزه و خارج کردن آن از خط تولید هم سردراز دارد. اما شاید این مرتبه هم دولت موفق شد برخی از خودروها را از دور تولید خارج کند. به گفته رضا رحمانی، وزیر صنعت، اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو یکی از برنامه‏های جدی وزارت صنعت است. او ادامه داد: تولید پژو ۴۰۵ GLX بنزینی تا پایان امسال متوقف می‏شود. رحمانی همچنین بابیان اینکه تولید سه نوع پراید نیز در ماه‏های آینده متوقف خواهد شد، ادامه داد: تولید این سه محصول نیز در دی‏ماه ۹۸، اردیبهشت و تیرماه ۹۹ متوقف خواهد شد.آن‏طور که به نظر می‏رسد، وزیر صنعت، معدن و تجارت ارتقای کیفیت و افزایش رضایت مردم را از مهم‏ترین دلایل این تصمیم برشمرده و گفته است: باید تلاش کنیم در کنار افزایش کمّی خودروها، کیفیت آنها نیز ارتقا یابد و در این راستا حذف برخی محصولات می‏تواند راهگشا باشد. خودروهای جدید به‏جای محصولاتی که از رده خارج می‏شوند جایگزین خواهند شد.

‌تلاش مذبوحانه؟
در‏حالی‏که صحبت‏هایی درباره از رده خارج شدن پراید مطرح می‏شود، اما به نظر نمی‏رسد تولیدکنندگان خیلی به این کار رضایت داشته باشند. آنها معتقدند تا مشتری پای خودروهایی مانند پراید و پژو وجود دارد، پس ‏تولید و فروش هم ادامه خواهد داشت. احمد نعمت‏بخش، دبیر انجمن خودروسازی ایران چندی یش بابیان اینکه تولید هر دستگاه پراید 39 میلیون تومان هزینه دارد به سازندگی گفته بود: «این شرکت‏ چند سال پیش برنامه داشت که به‏مرور تولید پراید را متوقف کند، چون زیانده است، اما به دلیل مختلف ازجمله وجود خریدار و مسئله تحریم‏ها، این اتفاق نیفتاده است. درگذشته قصد داشتیم خودروهای جدید وارد بازار کنیم و تولید پژو 405 و پراید را کنار بگذاریم، اما تحریم‏ها باعث شد در این زمینه به مشکل بخوریم. با همه اینها نهایتاً سازمان استاندارد باید در زمینه کیفیت خودروها نظر بدهد که آیا خودرو قابل شماره‏گذاری است یا خیر.»
ابتدای سال 96 هم مهدی جمالی، مدیرعامل وقت گروه خودروسازی سایپا در واکنش به اظهارات رئیس سازمان استاندارد مبنی بر توقف خط تولید چند خودروی غیراستاندارد، گفت: «سازمان استاندارد، ورود و خروج خودرو از خط تولید را اعلام نمی‏کند، بلکه استانداردهای آن را تعیین می‏کند. خودروی پراید با ارتقا یا از استانداردهای آتی عبور می‏کند، یا اگر نتوانست تأییدیه استاندارد را بگیرد، ظاهراً شماره‏گذاری می‏شود.» او ادامه داد که «بحث از رده خارج شدن پراید وجود ندارد و تا زمانی که تقاضا وجود دارد و می‏توان تأییدیه استاندارد گرفت، پراید تولید می‏شود و نمی‏توان به تقاضای بازار پاسخ نداد.»
البته چند ماه بعد، جمالی حرفش را تغییر داد و گفت: «پراید را ۱۷ ماه دیگر از رده خارج می‏کنیم.» او در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودرو مشهد، بابیان اینکه قصد داریم به‏صورت خودجوش و پیش از اینکه زمان اجرای استانداردهای اجباری ۸۳ گانه در تاریخ اول دی‏ماه ۹۷ برسد، پراید را از بازار خارج کنیم، ادامه داد: «در مورد نگرانی مردم نسبت به جایگزینی پراید هم باید بگویم در سایپا مطالعات خوبی انجام‏شده و محصولاتی طراحی‏شده تا بتواند پاسخگوی نیازها باشد.» جمالی همچنین درجایی دیگر گفته بود: «هم‏اکنون بخشی از اشتغال کشور از طریق پراید تأمین می‏شود و منبع معاش اقشار کم‏درآمد جامعه است، لذا نگران هستیم که با توقف تولید این ماشین خانواده‏های کم‏درآمد با مشکل روبه‏رو شوند. پراید خودروی مطلوب اقشار کم‏درآمد است. به همین خاطر طرحی را مدنظر داریم تا با توقف تولید این ماشین آسیبی به اقشار کم‏درآمد وارد نشود.» اما کمی بعد، موضع شرکت درباره توقف تولید هم عوض شد. اردیبهشت سال 97، محسن جهرودی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که تولید پراید متوقف نمی‏شود بلکه عرضه آن به بازارهای داخلی متوقف خواهد شد. به گفته او، پراید یکی از سودآورترین محصولات گروه سایپا در بازارهای صادراتی است. جهرودی گفت: ما بیش از سه میلیون تومان بر روی هر دستگاه پراید در بازارهای صادراتی سودآوری داریم بنابراین هرگز این محصولات پرسود را از رده خارج نخواهیم کرد اما عرضه آن در داخل متوقف خواهد شد. به‏رغم آنچه در افکار عمومی در خصوص عرضه پراید باقیمت‏هایی بسیار نازل‏تر از قیمت داخلی گفته می‏شود، ما هر دستگاه پراید را به قیمت چهار هزار و 250 دلار در بازارهای صادراتی به فروش می‏رسانیم که معادل 18 میلیون تومان می‏شود.

‌حذف برخی خودروها جدی‏تر شد
همیشه درباره تلفاتی که پراید برای سرنشینانش دارد گزارش‏های مختلفی نوشته‏شده است. اما ماجرا از زمانی جدی‏تر شد که اواسط مرداد امسال همین موضوع از زبان رئیس پلیس راهور شنیده شد. سید کمال هادیانفر بابیان اینکه 24 درصد جانباخته‏های تصادفات مربوط به پراید است، گفته است: «اجرای قانون در اولویت ما است اما باید به نفع مردم اجرایی شود، پلیس ایستاده تا خط تولید پراید از سال 99 متوقف شود.» هادیانفر اعلام نکرده از چه طریقی قرار است این اتفاق رخ بدهد اما آنچه از آمارهایش برمی‏آید؛ توقف تولید پراید به معنای کاهش 4 هزارنفری مرگ‏ومیر در تصادفات جاده‏ای است؛ آمارهای پلیس نشان می‏دهد در سال 97 حدود 17 هزار نفر جان خود را در جاده‏های ایران ازدست‏داده‏اند که 24 درصد آن حدود 4 هزار و 113 نفر می‏شود. به گفته هادیانفر «اغلب تصادفات بر اثر آن است که به دلیل نبود قطعه، مشکلات خودرو به‏صورت مستمر ادامه پیدا می‏کند.» بعدازآن، اوایل شهریورماه، رحمانی گفته بود پراید و پژو ۴۰۵ باید از خط تولید خارج و خودروهای جدید و باکیفیت جایگزین آنها شود. او بعد هم اشاره‏کرده بود که خودروهای فاقد استاندارد و کیفیت از خط تولید ۲ خودروساز بزرگ کشور خارج می‏شوند. پراید و پژو ۴۰۵ باید با انجام برنامه‏ریزی‏های لازم از خط تولید خارج و خودروهای جدید و باکیفیت جایگزین آنها شود. این خودروها در سایپا پراید و در ایران‏خودرو پژو ۴۰۵ بوده که باید با انجام برنامه‏ریزی‏های لازم خودروهای جدید و باکیفیت جایگزین آنها شود. اواخر مهرماه، رحمانی دوباره گفت قیمت تولیدشده پراید کمتر از ۴۰ میلیون تومان است و قطعاً یکی از مدل‏های قدیمی پراید تا چند روز دیگر از تولید خارج می‏شود.

‌محصول اصلی از خط خارج می‏شود
آمار تولید خودروسازها در بهار امسال نشان می‏دهد شرکت سایپا 47 هزار و 300 دستگاه پراید تولید کرده که بیش از 50 درصد کل تولید بهار 98 این شرکت را تشکیل می‏دهد. توقف این میزان تولید نیازمند جایگزین شدن خودروهای باکیفیت دیگر است که نیاز به نقدینگی و سرمایه‏گذاری بیشتر دارد.