روزنامه سازندگی

آی‌تی بازی

منتشر شده در تاریخ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 ساعت 7:3

بهترین بازی‏‏ های رایگان کامپیوتری در سال 2019

در وصف گرافیک و صداگذاری بازی StarCraft II باید گفت: در نسخه‏ های قبلی به دلیل محدودیت‏ های مختلف، شاهد خروجی قابل رضایتی نبودیم اما به لطف فیلتر‏ها و اضافه کردن تکسچر‏ها، این بازی به مرحله ‏ای جدیدی قدم گذاشته است. در کل گرافیک این عنوان برای یک اثر ٢/٥بعدی کاملاً رضایت‌بخش و قابل قبول است. 

امید مقامی؛ خبرنگار شبکه؛ طرفداران بازی ‏‌‌‌‌‏‌‌‌‌های کامپیوتری روزهای خوبی را سپری می ‏‌‌‌‌کنند و هر روز عناوین هیجان‌انگیز تازه‏‌‌‌‌ای برای آنها عرضه می ‏‌‌‌‌شود. اما اگر نمی‏‌‌‌‌ خواهید برای یک بازی ویدیویی هزینه کنید، در این مطلب بهترین بازی‏‌‌‌‌‏‌‌‌‌ های رایگان کامپیوتر را در سال 2019 به شما معرفی می‏‌‌‌‌ کنیم. درحال‏‌‌‌‌ حاضر تعداد زیادی بازی رایگان جذاب وجود دارد که انتخاب از میان آنها دشوار است. ما در این لیست تعدادی از بهترین بازی‏‌‌‌‌‏‌‌‌‌ های رایگان کامپیوتر در سال 2019 را معرفی کرده ‏‌‌‌‌ایم و سعی داشته ‏‌‌‌‌ایم آنها را از سبک‏‌‌‌‌ های مختلف انتخاب کنیم تا سلیقه ‏‌‌‌‌های مختلف را پوشش دهیم.

Apex Legends
اپکس لجندز نام بازی بتل رویال و رایگان (Free-2-Play) استودیو ریسپاون است که در جهان تایتان فال روایت می‏‌‌‌‌شود. بازی Apex Legends فاقد تایتان است و برخلاف سایر بازی‏‌‌‌‌های بتل رویال که ۱۰۰ نفر را پشتیبانی می‏‌‌‌‌کنند، این بازی تا سقف ۶۰ بازیکن را در نقشه‏‌‌‌‌های خود پشتیبانی می‏‌‌‌‌کند. شما در این بازی، در تیم‏‌‌‌‌های سه نفره قرار گرفته و وارد یک نقشه 60 نفره می‏‌‌‌‌شوید، شما باید از کوچک شدن نقشه و تیم دشمنان جان سالم به در برده و در صورتی که تنها تیم باقی مانده در بازی باشید، برنده خواهید شد.

بازی بتل رویال فری تو پلی استودیوی ریسپاون بدون شک پدیده بزرگ سال جاری صنعت بازی است و آن را باید یکی از بهترین بازی‏‌‌‌‌‏‌‌‌‌های رایگان کامپیوتر در سال 2019 فرض کنیم. این بازی توانسته به سرعت خود را به اثر محبوبی همچون فورتنایت نزدیک کند و با اینکه هنوز از نظر تعداد بازیکن عقب است اما بارها توانسته در توئیچ از نظر ساعت استریم و بیننده آن را پشت سر بگذارد. همچنین در Apex Legends بازیکنان می‏‌‌‌‌توانند به‏‌‌‌‌صورت تک‏‌‌‌‌نفره یا گروهی (تیم‏‌‌‌‌های سه‏‌‌‌‌نفره) بازی را تجربه کنند.از طرفی پرداخت‏‌‌‌‌های درون برنامه‏‌‌‌‌ای هم برای بازی در نظر گرفته شده است که شامل آیتم‏‌‌‌‌های تزئینی است. همچنین بازی با نسخه ارتقایافته موتور سورس انجین ساخته می‏‌‌‌‌شود. در این میان سازندگان محتویات ویژه‏‌‌‌‌ای را برای کاربران سرویس PS Plus در نظر گرفته‏‌‌‌‌اند.

این محتویات شامل پوسته‏‌‌‌‌هایی با پس‏‌‌‌‌زمینه‏‌‌‌‌ی پلی‏‌‌‌‌استیشن برای دو اسلحه‏‌‌‌‌ی Flatline و RE45 می‏‌‌‌‌شود. علاوه‌بر این موارد، پوسته‏‌‌‌‌هایی نیز برای شخصیت‏‌‌‌‌های گیبرالتار (Gibraltar) و بلادهوند (Bloodhound) به صورت رایگان در دسترس این کاربران قرار خواهد گرفت. با‌این‌حال، به نظر می‏‌‌‌‌رسد همانند جدیدترین نسخه از سری Call of Duty، هر یک از شخصیت‏‌‌‌‌های حاضر در بازی توانایی‏‌‌‌‌های ویژه‏‌‌‌‌ای خواهند داشت. این بازی از ۶۰ بازی‏‌‌‌‌باز هم‏‌‌‌‌زمان پشتیبانی کرده و حداکثر اعضای حاضر در یک گروه ۳ نفر خواهند بود. هنوز مشخص نیست که آیا قرار است از خرید‏‌‌‌‌های درون‏‌‌‌‌برنامه‏‌‌‌‌ای و لوت باکس‏‌‌‌‌ها در این بازی استفاده شود یا خیر. ولی با توجه به رایگان بودن بازی، احتمال وجود این موارد در بازی بسیار زیاد است.

PlanetSide 2
PlanetSide 2 یک عنوان رایگان MMO (Massively multiplayer Online ساخته شده توسط بخش سرگرمی‏‌‌‌‌های سونی است. عنوان رایگان PlanetSide 2 که یک بازی شوتر اول شخص آنلاین است، ادامه‏‌‌‌‌ای بر قسمت اول آن که در سال ۲۰۰۳ عرضه شده بود، است و این قسمت غیر از حالت چندنفره، خط داستانی نیز دارد که توسط آقای Marv Wolfman از نویسندگان مطرح که سابقه‌ی کار در Marvel و DC و خلق شخصیت‏‌‌‌‌هایی مانند Blade را دارد، نوشته شده است. عنوان PlanetSide 2 از گرافیک بالایی‌ به لطف موتور Forgelight Engine برخوردار است و بازیکن می‏‌‌‌‌تواند از ادوات جنگی متنوع و ماشین‌آلات جنگی در بازی استفاده کند. این بازی دارای سه جناح مختلف است که هر کدام برای تصرف این سیاره دست به جنگ‏‌‌‌‌های بزرگی می‏‌‌‌‌زنند.

شما در PlanetSide 2 در محیطی وسیع که امکان دیدن بیش از ۲۰۰۰ بازیکن در مسیر را دارید، رها می‏‌‌‌‌شوید و در آن باید به نبرد بپردازید. در بازی سه نژاد و Empire مختلف وجود دارد. یکی از ویژگی‏‌‌‌‌های بازی Planet Side بزرگ و وسیع بودن نبردها در آن است، شما در نقشه بازیکن‏‌‌‌‌های زیادی در حال نبرد خواهید دید که به صورت پیاده‌ یا سوار بر جت و ربات‏‌‌‌‌ها در حال نبرد هستند. هر کدام از Empire‏‌‌‌‌ها کلاس‏‌‌‌‌هایی نیز دارند که بازیکنان می‌توانند در نبرد کلاس دلخواه خود را بازی کنند. کلاس‏‌‌‌‌های موجود در بازی عبارت‌اند از‌: Heavy Assault، Light Assault، Combat Medic، Infiltrator، Engineer و MAX. هرکدام از کلاس‏‌‌‌‌ها ویژگی‏‌‌‌‌های مخصوص به خود را دارند و در نبردهای تیمی به‌شدت این امر محسوس خواهد شد. گرافیک بازی تا حد زیادی برای یک بازی وسیع آنلاین قابل قبول است.

StarCraft II
شرکت بلیزارد در سال 2017 بازی StarCraft II را رایگان کرد و این بدین معناست که یکی از بهترین بازی‏‌‌‌‌های استراتژی ریل تایم تاریخ حالا فری تو پلی است. این نسخه فری تو پلی، بخش تک نفره داستانی بازی یعنی Wings of Liberty را نیز شامل می‏‌‌‌‌شود اما ادامه‏‌‌‌‌های بعدی آن، یعنی Heart of the Swarm، Legacy of the Void یا Nova Covert Ops را ندارد. در تمام دوران داستانی این مجموعه ما با شخصیت‏‌‌‌‌ها و نژاد‏‌‌‌‌ها و وقایعی روبه‌رو شدیم که به‌شدت حماسی بودند و احساسات ما را به درد می‌آوردند. داستان و نحوه روایت این اثر کمی متفاوت است؛ چرا‌که داستانی علمی-تخیلی و فضایی را بیان می‏‌‌‌‌کند. بخش داستانی این بازی بین ١٤تا١٥ساعت و سبک آن Real-time strategy است. علاوه بر آن این بازی به پرچم دار بازی‏‌‌‌‌های استراتژی در مسابقات جهانی تبدیل شده است. در قسمت دوم این مجموعه نسخه Wings of Liberty ما با نژاد Terran آشنا شدیم و حقایق جالبی را در مورد آنها کشف کردیم و در Heart of the Swarm نیز شرایطی برای آشنایی و شناخت بهتر نژاد Zerg فراهم شد.

در این سری ما با نژاد جدیدی آشنا خواهیم شد و این نژاد با پیروی از بعضی پیش‌گویی‏‌‌‌‌های افسانه‏‌‌‌‌ای می‏‌‌‌‌خواهند به جنگ دشمن کنونی تمام نژاد‏‌‌‌‌ها بروند و از سیاره خود دفاع کنند. نام این نژاد Protoss است. همچنین در این عنوان شاهد عملکرد خیره‌کننده در بخش گیم پلی هستیم، زیرا بخش تک‌نفره و چندنفره کاملاً از هم مجزا و متفاوت بوده و با پرداختن به هر کدام حسابی ذوق‌زده خواهید شد. همچنین پایگاه اصلی شما در بخش داستانی یک ناو فضایی است که در مراحل بازی با به‏‌‌‌‌روزرسانی سلاح‏‌‌‌‌های شما و کمک‌رسانی در مواقع بحرانی، به داد شما خواهد رسید.

بازی Path of Exile
بازی Path of Exile محصولی از استودیوی بازیسازی Grinding Gear Games است که در سبک اکشن، ماجراجویی، نقش آفرینی و چندنفره آنلاین (MMO) طراحی و ساخته شده و به صورت رایگان (Free to Play) عرضه شده است. این بازی کاملا از سبک و سیاق عناوین بزرگی از جمله Diablo و World of Warcraft الهام گرفته و توانسته نسخه‏‌‌‌‌ای متفاوت و محبوب را برای طرفداران این سبک عرضه کند. بازی Path of Exile مخصوص طرفداران بازی دیابلو و دیگر آثار نقش‌آفرینی مشابه است. این بازی در سال 2013 عرضه شد اما معمولا به‌روزرسانی‏‌‌‌‌های تازه‏‌‌‌‌ دریافت می‏‌‌‌‌کند و حالا جزو محبوب‏‌‌‌‌ترین بازی‏‌‌‌‌های رایگان است. خط داستانی بازی Path of Exile درخشان نبوده و کمی به بازی‏‌‌‌‌های نقش‌آفرینی کلاسیک نزدیک است.

با این حال، این بازی توانسته با سیستم ارتقای مهارت پیشرفته خود، دامنه وسیعی از لوت، غول آخرهای جدید و مکانیک‏‌‌‌‌های جذاب گیم‏‌‌‌‌ پلی، به هویت متفاوتی دست پیدا کند. در این بازی، شما یک Exile یا تبعیدی هستید که مبارزه می‏‌‌‌‌کنید تا قدرت به دست بیاورید و در دنیای تاریک Wraeclast بتوانید زنده بمانید. شما تمام توان خود را به کار می‏‌‌‌‌برید تا از کسانی که درمورد شما اشتباه کرده‏‌‌‌‌اند، انتقام بگیرید.

داستان بازی در یک دنیای تاریک و فانتزی جریان دارد و شما آمیخته‏‌‌‌‌ای از سبک اکشن را نیز مشاهده می‏‌‌‌‌کنید. امکانات زیادی نیز در بخش شخصی‏‌‌‌‌سازی کاراکترها قرار گرفته که می‏‌‌‌‌توانید از آن استفاده کنید. شما باید یکی از دسته‏‌‌‌‌های Duelist؛ Witch؛ Ranger؛ Templar؛Marauder؛ Shadow یا Scion را انتخاب کنید و وارد بازی شوید؛ سپس به مبارزه با انواع و اقسام موجودات و غول‏‌‌‌‌ها مشغول می‏‌‌‌‌شوید.