روزنامه سازندگی

آی‌تی تکنولوژی

منتشر شده در تاریخ شنبه 11 اسفند 1397 ساعت 16:26

گوشتِ بدون گاو/ علم تغذیه دارد ما را از حیوانات بی‏ نیاز می‏ کند

پرورش حیوانات در سکوتی که باعث شده کسی هم به آن توجهی نکند، به یک عامل بزرگ در تغییر آب و هوا تبدیل شده است. به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، کشاورزی جهانی که تحت تأثیر تولید دام و خوراک حیوانات است، حدود 30 درصد از گازهای گلخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای جهان را تشکیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

سهیلا تقوی‌نژاد، خبرنگار گروه تکنیک؛ مطالعه دیگری که توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل انجام شده است، دریافته که 18 درصد از گازهای گلخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای جهانی به طور مستقیم به تولید دام مربوط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. این مقدار بیشتر از انتشار تولیدشده توسط کل بخش حمل‌ونقل است.

به زبان ساده، مشکل ما گاوها هستند، نه اتومبیل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها. علی‌رغم رشد شواهدی که حاکی از آسیب زیاد پرورش حیوانات به این سیاره هستند، احتمالا رژیم غرب دنیا به این زودی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها تغییر نخواهد کرد. در حقیقت، مطالعات نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد که افزایش درآمد و شهرنشینی در واقع باعث تمایل رژیم غذایی جهانی به سمت مصرف بیشتر گوشت و لبنیات در آینده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانیم اشتیاق غرورآمیزمان برای گوشت را با وظیفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مان برای حفاظت از محیط زیست سازگار کنیم؟در ادامه این مطلب به بررسی راهکار جدیدی که برای پاسخ به این سوال و جلوگیری از هرچه آلوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شدن زمین در جهت تامین سلیقه انسان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاست، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پردازیم.

راه دشوار
پیچیدگی پاسخ پرسشی که در بالا مطرح شد، کاملا مشهود است: از یک‌سو، واضح است که رسیدگی به کشاورزی حیوانات باید به نحوی فزاینده بخش بزرگی از تلاش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ما برای کاهش تغییرات اقلیمی را تشکیل دهد. از سوی دیگر، گوشت بسیار خوشمزه است و تقاضا برای آن به طور پیوسته افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد، پس چگونه این مسئله را حل کنیم؟

پاسخ کمی شیطنت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آمیز است: با تقلبی بسیار متقاعدکننده. طی چند سال گذشته، تعداد کمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از استارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سازمانی با هدف ایجاد گوشت بدون حیوان، به وجود آمده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند. چندین بازیکن بزرگ در این فضای رقابتی وجود دارند؛ برخی از گوشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مصنوعی در پتری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آزمایشگاهی و برخی دیگر در حال توسعه روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جدید و نوآورانه برای استفاده از گیاهان در محصولات جایگزین گوشت. در این مقاله، ما در این سفر شما را با برخی از بزرگترین رقبای این عرصه و کشف راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نوآورانه آنها آشنا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم که امیدوارند مساله گوشت را برای جامعه بشریت حل کنند.

پروتئین EXO
با وجود آنچه ممکن است مادرهایتان در زمانی که شما کودکی خردسال بوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید به شما آموخته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، خوردن حشرات لزوما هم بد نیست. اکثر مردم تمایل دارند این ایده را کمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نگران‌کننده بیابند و بنابراین به حشرات به عنوان یک منبع قابل توجه مواد مغذی نگاه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. اینجا، جایی است که پروتئین Exo وارد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. این ایده از تلاش چندین دانشجوی دانشگاه ایالتی براون در رودآیلند ساخته شد تا مواد غذایی را از حشرات پرورشی تولید کند؛ غذایی که برخلاف انتظار طعمش واقعا خوب است.

گابی لوئیس، بنیانگذار این استارت‌آپ قبلا یک ایده برای خوراک حاوی مقادیر زیادی از پروتئین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در اختیار سازمان تغذیه قرار داده بود. لوئیس و سوییتس دیگر بنیانگذار این شرکت با 2000 کریکت -نوعی سوسک-، دستورالعملی برای تولید آرد کریکت، یک اجاق و یک مخلوط‌کن، یک خط تولید پروتئینی ایجاد کردند که حشرات را برای ما خوردنی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازد. چرا آرد کریکت؟ خوب، نکته جالب همین‌جاست که با 40 سوسک در هر پوند، شما آردی را که شامل 65 درصد پروتئین است، دریافت خواهید کرد. این پروتئین بیش از دو برابر پروتئین دیگر در منابع پروتئینی سالم مانند گوشت گوساله، مرغ و ماهی آزاد است. همچنین حاوی تمام اسید آمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ضروری و دو برابر میزان آهن در یک خوراک قابل مقایسه با اسفناج است.

اما شاید بهترین دلیل برای شروع خوردن کریکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، مزیت زیست‌محیطی آن است. کریکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها تولید گاز گلخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای را نسبت به گاوها صد برابر کمتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و نسبت به همان میزان گاو،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به 0.05 درصد آب نیاز دارند. به علاوه برای هر صد پوند غذا، شما 60 پوند پروتئین کریکت دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید؛ 12 برابر میانگین دریافت از گاو.

لوئیس و سوییتس اذعان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که قانع کردن مردم برای شناخت حشرات به عنوان یک منبع غذایی، یک چالش است در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که گفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود 80 درصد از جمعیت جهان حشرات را به طور منظم مصرف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، در جهان غربی بیشتر به عنوان جانوری که باید زیر پا له شود به آن نگاه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. اگر تیم Exo بتواند جبهه آمریکایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را از آن خود کند، ایده پروتئین حشره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای ممکن است تغییر بزرگ قرن بیست‌ویکم باشد.

غذاهای غیرممکن
هنگامی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که بسیاری از ما به یک برگر بزرگ فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم، در واقع به ترکیبی که حداقل ۹۰درصد آن را گوشت چرخ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کرده گاو تشکیل داده باشد، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندیشیم اما این نه به مذاق دوستداران طبیعت خوش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید و نه جامعه گیاهخواران.

«غذاهای غیرممکن» می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند این طرز فکر را تغییر دهند. در سال 2011، استارت‌آپی در سیلیکون‌ولی کالیفرنیا، مأموریتی را برای ایجاد یک همبرگر کاملا گیاهی آغاز کرد که در واقع طعم گوشت واقعی را دارد و حتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید قبل از پخت کمی هم خون داخل آن ببینید.تقریبا پنج سال طول کشید تا دستور تهیه این غذا را کامل کنند، اما در ماه جولای سال گذشته، همبرگر این شرکت در رستوران ایتالیایی-آسیایی مامو فوکو نیشی در نیویورک عرضه شد. از آن زمان، این شرکت کارش را به سه رستوران دیگر در نیویورک به نام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های Bareburger،Public و Saxon&Parole، Cockscomb در سانفرانسیسکو و Crossroads Kitchen در لس‌آنجلس گسترش داده است.

راز موفقیتش در چیست؟ در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که فرآیند واقعی این کار یک راز تجاری است، غذاهای غیرممکن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید که آنچه باعث می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود همبرگرهایش طعمی مانند طعم گوشت داشته باشند، چیزی است به نام «هام». هام در عضلات حیوانات به مقدار زیاد یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و همان چیزی است که گوشت آن را با رنگ قرمز امضا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و طعم رضایت‌بخشی به آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. این شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید که راهی برای استخراج هام از گیاهان پیدا کرده و آن را با استفاده از فرایندی شبیه به چگونگی تولید آبجوی بلژیکی تقریبا هزار ساله کشف کرده است.

و همبرگر تنها آغاز است. دانشمندان غذاهای غیرممکن درحال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حاضر دارای ایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی برای تهیه گوشت سفید و حتی نوعی ماست هستند که به طور کامل گیاهی است. شاید خنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دار باشد اما در کوتاه‌مدت، شما باید خودتان را به یک ضیافت در رستورانی با غذاهای غیرممکن دعوت کنید.

فراتر از گوشت
چرا که گوشت مصنوعی را در یک آزمایشگاه رشد نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. در عوض، از ترکیبی خاص از پروتئین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گیاهی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند تا گوشت شگفت‌انگیزی مثل برگر را ایجاد کند.

در میان تمام فرآورده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که تا اینجا برای جایگزین گوشت دامی معرفی کردیم، شرکت «فراتر از گوشت» متفاوت است، چرا که موفق به عرضه گسترده شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و محصولاتش را در فروشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی از والمارت گرفته تا هول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فودز ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. تایسون، تولیدکننده بزرگ مواد غذایی منجمد در آمریکا هم 5 درصد از سهام این شرکت را خریده که پرکارترین استارتاپ در عرصه گوشت قرمز است و اکنون رهبر فعلی بازار در جایگزین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گوشتی تولید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

موفقیت «فراتر از گوشت» همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به این واقعیت مربوط باشد که این استارت‌آپ از شرکای خرده‌فروشی خود کمک گرفته تا محصولات گوشتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش را در نزدیکی محصولات گیاهی قرار دهد. با این کار خریداران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به راحتی این دو نوع را با هم مقایسه کنند و بعد انتخاب کنند. تایسون در مصاحبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گفت: «طعم گوشت در نتیجه واکنش حدود 600 مولکول مختلف با هم است. ما این مولکول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را برای شناسایی مولکول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مشابه در سلول گیاه مورد مطالعه قرار داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم و آنها را به همان شیوه ترکیب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم، به طوری که آنها عطر و طعم مشابه و گاه بهتری را به شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند.»

گوشت ممفیس
حتی اگر شما یک برگر گیاهی معرکه را بخورید و ادعا کنید دارید طعمی مانند گوشت را مزه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، هنوز هم دارید برگر گیاهی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خورید. این همان جایی است که پای گوشت ممفیس به یخچال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. محصول جالب این شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به عنوان یک برگر در یک پتری آزمایشگاهی رشد کند. اما آنچه که فرآیند گوشت ممفیس را متمایز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، این است که هیچ حیوانی در این فرآیند کشته نخواهد شد. در عوض، سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از یک حیوان زنده گرفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند و از مخلوطی از ویتامین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، مواد معدنی و گیاهان تغذیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. پس از حدود دو هفته، گوشت بعد از رسیدن به موقعیت مطلوب، برداشت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. این فرآیند در قیاس با کشتار دام و مواد غذایی و آلودگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که برای محیط‌زیست ایجاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و صرف هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بالا، کاملا برتری دارد.

این شرکت حدود ۵ سال است که آهسته و پیوسته در راه پرورش گوشت واقعی در آزمایشگاه گام بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارد. پس از آزمون و خطاهای بسیار موفق به کشف شرایط مناسب رشد گوشت در آزمایشگاه شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند و اکنون توانسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند با حداقل هزینه و زمان بهترین کیفیت گوشت را به دست مصرف‌کننده برسانند. هرچند در مقایسه با قیمت سایر محصولات گوشتی چندان هم ارزان به حساب نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید، اما به نوبه خودش جایگزین مناسبی برای گوشت سنتی باشد، هرچند در مقایسه با گوشت معمولی همبرگر فروش خوبی دارد.

والتی مدیرعامل این شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید: «تولید ما در حال افزایش است و مطمئن هستیم که قادر خواهیم بود گوشت را با قیمتی که رقابتی است و در نهایت مقرون به صرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر از گوشت معمول تولید شده است، تولید کنیم.» این شرکت اخیرا اعلام کرده است که یک جایگزین برای گوشت مرغ و اردک هم در راه دارد که به همان شیوه گوشتی تولید شده و در اواخر امسال به طور گسترده در دسترس خواهد بود.

سویلنت
مسلما یکی از غذاهایی که در آینده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای نزدیک در تمامی یخچال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها پیدا خواهد شد، سویلنت نام دارد؛ نوشیدنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که توسط استارت‌آپی در لس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آنجلس اختراع شده و جایگزینی بسیار عالی برای انواع پروتئین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که بدن انسان به آن نیاز دارد. موسس این استارت‌آپ، فردی راینهارت و تیم او ابتدا برای سویلنت به صورتی برنامه‌ریزی کرده بودند که نوعی نوشیدنی انرژی‌زا باشد. اما واکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به انتشار اینگونه محصولات در سال 2013 - از جمله اینکه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند سبب سوء‌تغذیه شود - جهت شرکت را چنان تغییر داد که‌ درحال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حاضر به طور فعال در زمینه نوشیدنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مقوی قدم بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارد. نکته متمایز سویلنت ترکیب آن است. هر بطری حاوی 400 کالری برای تهیه 20 درصد از سهم مواد غذایی توصیه‌شده روزانه است و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به عنوان یک جایگزین غذایی مصرف شود؛ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌چیزی شبیه یک لیوان بزرگ شیرموز پر و پیمان. هزینه هر بطری 2.69 دلار است که به مراتب کمتر از غذاهای مدرن است و قابل مقایسه با دیگر نوشیدنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جایگزین غذا در بازار است.

یک نقص عمده برای سویلنت همیشه طعم گس آن بوده است. این شرکت اخیرا دو طعم جدید کاکائویی و عسلی را برای حل این موضوع اضافه کرده است. بررسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به طور کلی مثبت است، اما هنوز بعید است چیزی باشد که شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید، مثل همان معجون شاید هفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای یک‌بار. اما با بهبود فرآیند تولید و قیمت نوشیدنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، ممکن است در آینده نزدیک دیدن سویلنت در مناطقی که غذا کم است، خیلی هم بعید نباشد.

مواد غذایی جدید یا فقط سیرشدن؟
ممکن است کسانی باشند که استدلالشان این باشد که همه این کارخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گوشتی که در آزمایشگاه رشد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تنها کورسویی در تاریکی هستند؛ روند تغذیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که دوامی نخواهد داشت. اما واقعیت این است که جایگزین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گوشتی و جایگزین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های لبنی برای چندین دهه است که هستند و به کارشان ادامه داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند و آنچه که امروز شاهد آن هستیم، واقعا تکامل و بلوغ یک ایده قدیمی است.

مهم این است که به یاد داشته باشید این مطلبی که خواندید فقط نوک کوه یخ است. اینها فقط تازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین و موفق‌ترین گروه هستند و ده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها استارت‌آپ پشت سر آنها وجود دارد که برای اشغال قسمت کوچکی از یخچال شما با هم رقابت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. استارت‌آپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به‌تنهایی ممکن است تأثیر قابل توجهی در جهان نداشته باشد، اما همه این شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها با هم در حال گسترش مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از انتخاب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما در فروشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مواد غذایی هستند.