روزنامه سازندگی

جامعه شبکه اجتماعی

منتشر شده در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 20:56

بلوای استراماچونی

رصد؛ فضای مجازی

سازندگی: آخرین ساعات روز یکشنبه 17 آذر ماه خبری مبنی بر قطع همکاری آندره‌آ استراماچونی، مربی تیم فوتبال استقلال هواداران این تیم را در بهت و حیرت فرو برد. آنها که در این فصل از لیگ برتر فوتبال ایران موفقیت‌هایی را به دست آورده بودند و در هفته‌های گذشته صدرنشینی لیگ را هم از آن خود کردند حالا باید به فکر روزهای بدون مربی ایتالیایی باشند. 

اما خبر رفتن استراماچونی از استقلال موجی از اعتراض‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت تا آن جا که #استقلال و #استراماچونی یکی از اصلی‌ترین هشتگ‌های توئیتر فارسی شد. 

بسیاری از کاربران وزارت ورزش را مقصر قطع همکاری مربی آبی‌پوشان دانسته‌اند. 

یکی از کاربران در همین مورد نوشته است: «من یک استقلالی «متوهم» هستم که فکر می‌کنه وزارت ورزش علیه استقلال هست و هر سال دقیقا کارآمدترین عنصر باشگاه استقلال رو حتی نمیذاره به نیم فصل برسه و هیچ وقت بهترین‌ها برای استقلال نمی‌مونن و منِ «متوهم» فکر می‌کنم که همه این کارها عمدی هستن.» 

دیگری هم در همین مورد نوشت: «رفتن استراماچونی از استقلال درست در هفته‌ی رسیدن تیم به صدر، فقط با واژه‌ی شرم برای مجموعه‌ی مدیریت دولتی باشگاه قابل تعریف است. کاش دست از سر تیم ما بردارید و آن را به هواداران و بخش خصوصی واگذار کنید.» 

‏ کاربر دیگری هم از نتایج تحریم‌ها بر فوتبال ایران چنین نوشته است: «استراماچونی آخرین پیامد شرایط تحریم و نپیوستن ایران به FATF است. ‏نتیجه‌اش می‌شود بسته شدن حساب‌های مربی استقلال در ایتالیا و فرار کردنش از ایران.» 

‏کاربر دیگری هم نوشته است: «و آن سؤال همیشه: چه کسانی از قدرت گرفتن آبی‌های پایتخت بیم دارند؟ سه ماه حضور استراماچونی از مجموع عمر سلطانی‌فر و تاج و فتحی و دور و بری‌هایشان برای ورزش کشور مفیدتر بود. دست از سر فوتبال کشور بردارید و بروید. فقط بروید.» 

کاربر دیگری هم از مربیان دیگری درخواست کرده‌اند تا در این شرایط استقلال را تنها نگذارند. کاربری نوشته است: «آقای فرهاد خان مجیدی ما اون هواداری هستیم که دل تو دلمون نبود که بیای تو زمین ولی اگه قرار باشه فکر نیمکت استقلال به سرت بزنه پسرامون ورزشگاهو واست جهنم میکنن، دخترامون مجازی رو.» 

هوادار تیم پرسپولیس هم درباره رفتن استراماچونی بیکار نبودند. یکی از آنها نوشت: «خدا کنه استراماچونی اینطوری از استقلال نره چون تا سال‌ها باید توهم وزیر پرسپولیسی رو تحمل کنیم. همینطور اینکه اگر استرا میموند فلان جام رو می‌گرفتیم و بهمان تیم‌ها رو می‌بردیم و فلان رکورد پرسپولیس رو می‌زدیم.»

کاربر دیگری هم نوشته است: «فراری دادن استراماچونی، انتقامِ فتحی از هوادارانِ استقلال بود.» 

‏کاربر دیگری از هواداران تیم استقلال درباره دلیل رفتن استراماچونی از استقلال نوشته است: «حتی بحث انتقال پول از ایران، صرافی و حساب بانکی اروپایی، موضوع تازه و بدون راه‌حلی با همین شرایط تحریمی امروز ایران نیست. مقام مسئول و پاسخگوی این شرایط آشفته، نه فتحی که متولی اصلی باشگاه یعنی شخص وزیر ورزشه» 

کاربر دیگری هم به موضوع رفتن برانکو، مربی سابق تیم پرسپولیس تهران اشاره کرده است و آن را با رفتن استراماچونی مقایسه کرده و نوشته است: «برانکو رو اگه می‌خواستن فراری بدن همون فصل اول و بعد از نایب قهرمانی رد می‌کردند، نه اینکه سه سال کل ورزش کشور بسیج بشن و با جعل قرارداد و رشوه، 7 تا جام بهش تقدیم کنن. ‏فراری دادن به نحوه جدایی تیام، پاتوسی و استراماچونی میگن که محض اثبات کارآمدی‌شون از استقلال فراری داده شدن.» 

کاربران بسیاری هم تاسف خود را از رفتن استراماچونی از تیم فوتبال استقلال ابراز کرده‌اند. کاربری هم در این مورد نوشته است: «با رفتنش امید میلیون‌ها استقلالی مُرد... ‏مثل این چندسال گذشته دوباره دلمون شکست. ‏بهای عشق استقلال شکستن دلته و چقدر تاوان دادیم ما...»