روزنامه سازندگی

جامعه شبکه اجتماعی

منتشر شده در تاریخ پنجشنبه 14 آذر 1398 ساعت 19:44

کجایی آقای بیدود؟!

رصد؛ فضای مجازی

سازندگی: غیب شدن ناگهانی دوچرخه‌های بیدود از سطح شهر تهران صدای کاربران را درآورده و تا همین دیروز عصر حتی واکنش‌های تند و تیزی در توئیتر داشته است.

کاربری دو سه روز پیش نوشت: «#بیدود محترم! تا فردا فرصت داری که مشترکانت رو آدم به حساب بیاری و یه توضیح درباره جمع‌آوری دوچرخه‌ها و قطع خدماتت بدی!‌ در غیر اینصورت درخواست استرداد وجه می‌کنم. امیدوارم بقیه بیدودی‌ها هم همراهی کنن تا بفهمی مشتری‌مداری مهمه، حتی اگه از حمایت شهرداری برخوردار باشی.»

پس از این، توئیت‌های دیگر هم شروع شد. کاربری نوشته است: «بیدود دوچرخه‌هاشو جمع کرده. زنگ میزنی جواب نمیدن. پیغام می‌فرستی که اون 150 تومن ما رو پس بدید می‌خوایم لغو کنیم، میگن فعلا نمیشه! حواستونو جمع کنید رفیقای شهرداریچیمون فرار نکنن!»

کاربر دیگری هم نوشت: «کسی می‌دونه اون ۲۰۰ تومنی که اول بیدود ازمون گرفته رو چجوری می‌شه پس گرفت‌؟ چون من از سرویس بدردنخورشون استفاده نکردم و استفاده هم نخواهم کرد.»

کاربری هم پس از غیب شدن دوچرخه‌های بیدود یادش افتاده بود که پول داده است: «یه چند روزی هی دنبال این بودم ببینم کی این دوچرخه‌های بیدود برمی‌گردن. امروز که یادم افتاد بابتش پول هم دادیم پیگیر‌تر شدم. خیلی عجیب و مشکوکه. سبک جدید اختلاسه اینم؟»

کاربر پیگیری هم نوشت: «خب بیدود علاوه بر اینکه دوچرخه‌ها رو جمع کرده از سطح شهر (به دستور نیروی انتظامی به قول پشتیبانی بیدود)، تحت عنوان به‌روز‌رسانی سیستم تا آخر هفته امکان استرداد وجه هم گرفته از کاربرها، خیلی هم عالی.»

و کاربر دیگری هم از شانس بدش نوشت: «بیا! تا ما رفتیم بیدود ثبت‌نام کردیم، جمعشون کردن... اینم شانس ما…»

کاربری هم با منشن کردن بیدود نوشت: «الو الو @BdoodBikes‌؟ نیستین؟ ظاهرا مدت‌ها است که هیچ دوچرخه‌ای از شما تو تهران نیست. چی شده؟ به نظرم لازمه یه توضیحی بدین حداقل که فضا چیه.»

اما کاربری پاسخش را چنین داد: «من تماس گرفتم، گفتن به خاطر تظاهرات و قطعی اینترنت بوده. ولی الان دیگه نه تظاهراتیه و اینترنت هم وصله. چرا واقعا؟»

یکی از شهروندان تهرانی هم نوشت: «بعد از اعتراض‌ها، بیدود یکهو بدون هیچ توضیحی تمام دوچرخه‌هاش رو از سطح شهر جمع کرد. حالا بعد از دو هفته که درخواست استرداد وجه می‌کنم، خطا می‌ده.»

کاربران دیگری هم نوشته بودند: «تو اعتراضات آبان بیدود کلی آسیب دید و دوچرخه‌ها رو آتیش زدن. نمی‌دونم دلیل نبودنشون چیه ولی شاید یکی از دلایل باشه».

و همچنین: «توی تظاهرات اخیر خیلی از این دوچرخه‌ها رو نابود کردند» اما یکی دیگر در پاسخ نوشت: «خودشون گفتن فقط ۵ تا. مبالغه نفرمایید.»

اما برخی کاربران هم به کیفیت خدمات این سرویس استارت‌آپی حمله کرده بودند: «پشتیبانی و سرویسش واقعا افتضاحه. یعنی به محض اینکه یه سرویس مشابه بیاد و فقط یه کم بهتر از این باشه، هیشکی دیگه ازش استفاده نمی‌کنه.»

و دیگری نوشت: «دوچرخه اشتراکی ظاهرا در اکثر کشورها جواب نداده. تو سیدنی هم کلی شرکت اومدن و خیابون‌ها رو پر کردن اما بعد از مدتی جمع شد. خسارت به دوچرخه‌ها بالاست و کوچه پس کوچه‌ها پر دوچرخه رها میشه.»

و یا «‌مردم استقبال نمی‌کنن، مشهدم همینطوری بود، مردم استقبالشون خیلی ضعیفه، اونام دلسرد میشن.»

اما یکی از کاربران معروف توئیتر تند و تیز نوشت: «این @BdoodBikes از همه کاربران، حتی کسانی که بلافاصله پس از خرید اشتراک و بدون حتی یک بار استفاده از دوچرخه حساب‌شون رو غیرفعال می‌کنند ۳۰هزارتومان حق بیمه بالا می‌کشه. حالا هم برای گرفتن رانت بیش‌تر از شهرداری معلق می‌زنه.»

البته این توضیح دیگر کاربران هم قابل توجه بود: «جایی تو اینستاشون گفتن به حمایت شهرداری برای ادامه دادن نیاز داریم و به زودی با حمایت شهرداری برمی‌گردیم.»

و همچنین این توضیحات بیشتر: «بخش جالبی از صحبت یکی از مسئولین در مورد بیدود رو دیدم. باور کنین مشکلات اقتصادی مسائل اینترنتی قطع کامل فقط در ایران و از نظر شما طبیعیه اما اگر حل شوند دوچرخه‌ها که هیچ، آدم‌ها هم برمی‌گردند.»