روزنامه سازندگی

راهنما چی ببینیم؟

منتشر شده در تاریخ چهارشنبه 10 بهمن 1397 ساعت 21:24

چهره ‏ی روز: رسول صدرعاملی/ بازگشت

از قصه‌ی «سال دوم دانشکده من» چیزی لو نرفته اما ظاهراً، فیلم صدرعاملی، فیلمی جوانانه است، از آن دست فیلم‌هایی که خود شهبازی از «نفس عمیق» به بعد سراغش رفته و به‌روز و کاملا معاصر با حال‌و‌هوای ماست. صدرعاملی در اولین روز جشنواره، اول از همه باید در سالن مطبوعات حاضر شود و فیلم را همراه با منتقدان ببیند و به سوالات آنها پاسخ دهد.

سازندگی: مهم نیست که رسول صدرعاملی در جشنواره‌ی فیلم فجر فیلم داشته باشد یا نه، مهم این است که او «حضور» پررنگی در این جشن مهم سینمایی دارد. آنها که حافظه‌شان یاری می‌کند حتما به یاد می‌آورند که او داور دوره‌ی قبل جشنواره بود و جنجال حضور ابراهیم حاتمی‌کیا روی سن و آن گفته‌ها در برابر خود صدرعاملی رخ داد. او کسی بود که دست حاتمی‌کیا را گرفت و او را روی سن نگه داشت تا بهرام توکلی هم روی صحنه بیاید و جایزه‌اش را بابت «تنگه‌ ابوقریب» دریافت کند. حالا با گذشت یک سال، خود او رقیب توکلی شده: صدرعاملی بعد گذشت حدود ده سال، این‌بار با فیلمی به نام «سال دوم دانشکده من» به سینما برگشته؛ فیلمی که فیلمنامه‌اش نوشته‌ی پرویز شهبازی است و هومن بهمنش، مدیر فیلمبرداری آن و کریستوف رضاعی آهنگسازش است.

از قصه‌ی فیلم چیزی لو نرفته اما ظاهراً، فیلم صدرعاملی، فیلمی جوانانه است، از آن دست فیلم‌هایی که خود شهبازی از «نفس عمیق» به بعد سراغش رفته و به‌روز و کاملا معاصر با حال‌و‌هوای ماست. صدرعاملی در اولین روز جشنواره، اول از همه باید در سالن مطبوعات حاضر شود و فیلم را همراه با منتقدان ببیند و به سوالات آنها پاسخ دهد.